В Україні вимагають підвищити тарифи на воду: про які суми йдеться та коли це може статись

В Україні вимагають підвищити тарифи на воду: про які суми йдеться та коли це може статись

В Україні може зрости плата за центральне водопостачання.

Українські водоканали вимагають від НКРЕКП від 1 липня на 33% підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Про це президент асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький заявив під час пресконференції.

Він заявив, що НКРЕКП обіцяла розглянути підвищення тарифів на воду ще наприкінці опалювального сезону, проте цього не сталося.

Новицький переконує, що збитки водопровідної галузі 2022 року становили 4,4 млрд грн, а від початку 2023 року — 3,4 млрд грн. Він заявив, що тарифи на воду в Україні є нижчими економічно обґрунтованих витрат і через це можна звертатися до суду.

«Ніхто не змінив вимоги щодо, наприклад, показників якості питної води з урахуванням реалій воєнного часу. А ці показники залежать від реагентів, які водоканали змушені зараз купувати за кордоном, і їхня вартість, відповідно, зросла», – заявив президент «Укрводоканалекології».

Він вимагає від 1 липня 2023 року на 33% підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, в Україні підняли тарифи на електрику. Кабмін постановив — від 1 червня за один кіловат електроенергії будемо сплачувати 2 гривні 64 копійки.

Загалом в Україні зросла вартість комунальних послуг, зокрема за рік, починаючи від квітня 2022 року, ціни зросли в середньому на 4%.

Вам может также понравиться...