У зразках із астероїда Бенну науковці NASA знайшли основу для життя: фото

У зразках із астероїда Бенну науковці NASA знайшли основу для життя: фото

У пробах каміння та ґрунту з космічного об’єкта виявлено високий вміст води та вуглець у вигляді органічних сполук.

Перші дослідження зразків із астероїда Бенну віком 4,5 мільярда років, зібраних в космосі та доставлених на Землю апаратом NASA, виявили високий вміст вуглецю та води. Ця знахідка може вказувати на те, що саме такі космічні камені принесли на нашу планету “будівельні блоки” для зародження життя на Землі.

Про це повідомили в NASA в середу, 11 жовтня, під час демонстрації доставлених на Землю зразків астероїда.

Місія OSIRIS-REx зібрала камінь і пил з Бенну в 2020 році, капсула з дорогоцінним вантажем успішно повернулася на Землю трохи більше двох тижнів тому, приземлившись у пустелі Юта.

Науковий скарб з глибин космосу

Упродовж двох тижнів наукова група проаналізувала деякі камені та пил за допомогою скануючого електронного мікроскопа, виконуючи інфрачервоні вимірювання та аналіз хімічних елементів. Вони також використовували рентгенівські промені, щоб створити 3D-модель однієї з частинок, щоб виявити її склад, відкриваючи, за словами головного дослідника місії OSIRIS-REx Данте Лауретта, цей “науковий скарб”.

“Перший аналіз показує, що зразки містять велику кількість води у формі гідратованих глинистих мінералів, а також вуглець — як у формі мінералів, так і органічних молекул”, — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.

Ключ до секрету появи життя на Землі

Важливим відкриттям були водоносні глинисті мінерали, знайдені в зразках астероїда. Науковці припускають, що саме в такий спосіб вода потрапила на первісну Землю.

Також читайте

У Сонячній системі була ще одна планета: сенсаційне дослідження вчених

Вам может также понравиться...