Телескоп Хаббл зробив зображення віддаленого скупчення зірок

Ця група зірок знаходиться на відстані близько 26 тисяч світлових років від Землі в сузір’ї Зміїносця.

Космічний телескоп Хаббл зробив дивовижний знімок далекого скупчення зірок, який може допомогти вченим краще зрозуміти, як еволюціонують такі скупчення, і, можливо, навіть виявити невловимі чорні діри в їхньому серці. Про це повідомляє Space.

За даними експертів кулясті скупчення, подібні до цього зображення, відомі як NGC 6325, можуть містити від десятків тисяч до мільйонів зірок і зустрічаються у всіх типах галактик. Наприклад, сам Чумацький Шлях є домівкою для близько 180 відомих кульових скупчень.

Вважається, що всі зорі в кульовому скупченні утворилися одночасно з однієї хмари газу і пилу, і що їхнє вивчення може багато чому навчити астрофізиків про те, як формуються і еволюціонують зорі.
“Астрономи шукають в NGC 6325 дещо інше, набагато більш невловиме, ніж його щільно упаковані зірки: Компактний космічний титан, який називається чорною дірою середньої маси. Пошук зразків цього класу є дуже важливим, оскільки астрономи досі не зовсім знають, як вони народжуються”, – говориться у повідомленні.

Тож дослідження NGC 6325 та інших кульових скупчень показали, що розподіл зірок у них відрізняється від того, що очікували астрономи. Оскільки проміжні чорні діри мали б величезний гравітаційний вплив, який впливав би на рух зірок навколо них, детальне вивчення цих скупчень могло б натякнути на їхню присутність.

Якщо проміжна чорна діра справді ховається в NGC 6325 в самому серці кульового скупчення, то зображення, подібні до того, що зробив Габбл”, можуть нарешті виявити її, надавши астрономам краще уявлення про те, як ростуть кульові скупчення і ці монстри середнього розміру.

 

Вам может также понравиться...