Що буде із податками: Зеленський чесно відповів на запитання журналістів

Президент України Володимир Зеленський правдиво відповів на питання про податки. Вона неприємна, але правдива, зауважив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

  • У НБУ озвучили, що буде з ринком праці та зарплатами українців

Деталі

Він сказав чесно як є, відповідаючи чому зараз не буде зменшення податків.

…Тому що війна. Тому що є домовленість із Міжнародним валютним фондом. Тому що ми — дотаційна економіка. Тому що ми не встановлюємо правила наразі, коли наша економіка не генерує гроші, а нам дають гроші. Тому що ми виплачуємо пенсії за рахунок інших країн. Тому ми маємо рахуватися. Ось і все. Тобі дають гроші і кажуть, що ти маєш повернути. Мало того, ти ще маєш показати здібності. І коли ти показуєш свої здібності під час війни, коли є великі ризики через вихід бізнесу і втрату робочих місць… Якщо ти це все показуєш і при цьому ти хочеш знизити податки, тобі ніхто не дасть такої можливості, — сказав Зеленський.

До того ж, цікавий макроекономічний огляд випустив НБУ.

Железняк опублікував декілька слайдів по інфляції, на них слайдах максимально доступно показані основні причини: зміцнення гривні, пропозиції продовольства, пальне та фіксовані тарифи ЖКГ.

Але в цілому, інфляція сповільнюється швидше ніж очікували.

Станом на 1 травня частка непрацюючих кредитів (NPL) становила 39,3%, пише Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За квітень обсяг NPL збільшився на 1,2 млрд. грн. до 435,3 млрд. грн., а їх частка від загального кредитного портфелю зросла на 0,5 в.п. до 39,3%.

Через повномасштабну війну і погіршення якості активів банків показник NPL погіршується 14-й місяць поспіль. На 1 березня 2022 року частка NPL у кредитному портфелі становила 26,6%. За час війни обсяг непрацюючих кредитів зріс на 43% (+130 млрд. грн.).

Отже, тенденція до зростання непрацюючих кредитів залишається, хоча у 2023 році цей процес помітно пригальмував. Визнання банками NPL пришвидшиться після завершення діагности якості активів і достатності капіталу найбільших 20 банків з боку НБУ. Очікується, що частка NPL може сягнути до 50% (30% від діючого кредитного портфелю на початок війни).

 

Вам может также понравиться...