Рідкісний парад планет у червні 2023: чи побачать його українці

Рідкісний парад планет у червні 2023: чи побачать його українці

Усі 5 планет буде видно в небі досить добре.

Одразу 5 планет, а саме Сатурн, Нептун, Юпітер, Уран і Меркурій, найближчими днями будуть розташовані близько одна до одної, і цю подію можна буде побачити на сході перед сходом Сонця в суботу, 17 червня.

Про це пише ScienceAlert.

Вважається, що це дуже рідкісне планетарне вирівнювання і, можливо, ці планети буде важко розрізнити серед яскравих зірок, і для цього може знадобитися бінокль або невеликий телескоп. Хоча ці планети можна буде побачити в такому порядку вже 16 червня.

Приблизно за годину до сходу Сонця у суботу, 17 червня потрібно дивитися на схід. Найяскравіше з 5 планет буде видно Юпітер, який легко виявити навіть неозброєним оком.

Після того, як ви побачите Юпітер, потрібно подивитися трохи догори та праворуч. На південному сході буде помітний Сатурн, який буде не таким яскравим і великим, як Юпітер, але цю планету також можна побачити неозброєним оком.

Далі слід пошукати Меркурій, який буде трохи лівіше і нижче Юпітера, і цю планету ще можна знайти без спеціальних пристроїв.

За словами астрономів, це явище називають парадом планет, хоча насправді планети не вишиковуються в одну лінію, і це радше візуальне явище, коли із Землі можна побачити, що деякі планети розташовані близько одна до одноїта перебувають ніби на одній лінії.

Нагадаємо:

  • 8 грудня жителі майже всієї північної півкулі Землі стали свідками унікальної події. Цього дня Марс зник. Це явище називається покриття
  • 8 листопада частина світу побачила повне місячне затемнення, а наступне очікується 2025 року
  •  25 жовтня Сонце, Місяць і Земля зійшлися в одну лінію. Востаннє така астрономічна подія відбувалася 14 жовтня 2004 року

 

Вам может также понравиться...