Перші космічні туристи Virgin Galactic провели кілька хвилин у невагомості (фото, відео)

Перші космічні туристи Virgin Galactic провели кілька хвилин у невагомості (фото, відео)

Корабель перевищив висоту 80 кілометрів — межу, яка позначає початок космосу за визначенням американських військових.

Американська компанія космічного туризму Virgin Galactic у четвер, 29 червня, успішно здійснила перший комерційний рейс.

Про це повідомив засновник компанії мільярдер Річард Бренсон у своєму Twitter.

“Історична мить, завершено перший комерційний політ”, — написав він.

Корабель перевищив висоту 80 кілометрів — межу, яка позначає початок космосу за визначенням американських військових, повідомив коментатор у прямому ефірі компанії.

 

Як повідомляє Sky News, на борту ракетоплана VSS Unity перебували четверо пасажирів: двоє старших офіцерів ВПС Італії, інженер з Національної дослідницької ради Італії (CNR) і співробітник Virgin Galactic, який їх супроводжував. Окрім того, два пілоти компанії були за штурвалом ракетоплана, ще двоє керували літаком-носієм SpaceShipTwo.

Місія під назвою Galactic 01 стартувала з бази Spaceport America, що в пустелі американського штату Нью-Мексико. Величезний авіаносець злетів о 8:30 за місцевим часом (17:30 за Києвом) зі звичайної злітної смуги.

Приблизно через годину на висоті близько 15 кілометрів він запустив корабель VSS Unity — ракетоплан, що нагадує приватний літак. Він завів двигун і прискорився вертикально. За кілька хвилин у невагомості пасажири змогли відірватися від сидінь і «політати».

Після досягнення невагомості в салоні пасажири розгорнули прапор Італії на честь 100-річчя італійських військово-повітряних сил.

Космічний корабель VSS Unity успішно приземлився близько 18:45 за київським часом.

Virgin Galactic, заснована в 2004 році мільярдером Річардом Бренсоном, вже п’ять разів досягала космосу, але поки тільки з членами компанії на борту.

Сам Річард Бренсон здійснив коротку подорож у космос у липні 2021 року, майже два роки тому. Тоді Федеральне авіаційне управління США (FAA) тимчасово зупинило корабель, щоб дослідити відхилення від траєкторії під час цього польоту, який отримав широкий розголос.

Вам может также понравиться...