Нацбанк хоче змінити правила купівлі доларів в Україні

Нацбанк хоче змінити правила купівлі доларів в Україні

Обмінний ринок працюватиме так, як було кілька місяців тому.

В Україні згодом зникне проблема із відмовою банків та обмінників приймати долари без комісії. 

Про це повідомив член ради НБУ Василь Фурман, пише «Укрінформ».

З його слів, над питанням трактування ступеня зношування купюр наразі активно працюють.

«Нещодавно представники НБУ спілкувалися на цю тему з керівниками небанківських банків та фінустанов. За підсумками дискусії дійшли висновку, що найближчим часом це питання буде вирішено. Люди не повинні турбуватися», — розповів він.

Фурман вважає, що незабаром обмінний ринок запрацює за правилами, як це було кілька місяців тому. Він зазначив, що наразі готівковий долар допомагає зберегти капітал. Нещодавно на ньому можна було добре заробити, адже ставка дохідності за доларовими депозитами перевищувала 10%. Наразі ситуація інша.

«Прибутковість доларових депозитів у великих банківських установах – менш як 1%, середніх банках – 1-3%. І наразі на перше місце виходять гривневі депозити, ставка за якими сягає 15-30%, та облігації внутрішньої державної позики (прибутковість довгострокових ОВДП – під 20%). Тому громадянам зараз набагато вигідніше користуватися саме цими інструментами зберігання та множення грошей. Але й за свої доларові заощадження», — додав Фурман.

Обмінники та банки відмовляються приймати «старі» долари

Українці в обміні валюти в банках та обмінних пунктах зіткнулися з неочікуваними складнощами. Так, заклади посилили вимоги до стану банкнот. Відтепер вони часто відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з дисконтом у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми.

Купюри з плямами, ушкодженнями мають приймати на інкасо. Тобто банк або фінансова установа (обмінник) бере валюту та відправляє її до іноземного банку для обміну. Процедура інкасо коштує близько 10-30% від номіналу. Тобто, якщо віддати 100 доларів, то повернути можна буде всього 70 доларів.

Що робити, якщо відмовилися брати долари

Зверніться до кількох обмінників та банківських кас. За правилами, касир має право самостійно ухвалювати рішення, чи купюра відповідає правилам приймання банкнот чи ні. Тому в одному обміннику вам можуть відмовити, а в іншому – обміняти купюру.

Якщо в обмінниках та касах купюру не приймають, спробуйте використати її у валютних терміналах та банкоматах з функцією поповнення готівкою. Якщо ж це не допоможе, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Щоправда, ця процедура може тривати тривалий час.

Раніше стало відомо, що «ПриватБанк» відмовився приймати готівкову валюту у терміналах та банкоматах. Тепер клієнти можуть провести такі операції лише у касах відділень. Проблема пов'язана з тим, що клієнти часто використовують для обігу старі купюри. «ПриватБанк» був єдиним українським банком, що приймав іноземну валюту через термінали. 

Вам может также понравиться...