На супутнику Сатурна виявили важливий для життя елемент

На супутнику Сатурна виявили важливий для життя елемент

Космічний апарат «Кассіні» досліджував кристалики води, які викинуло «гейзером» з внутрішнього океану Енцелада — одного із супутників Сатурна.

Міжнародна група вчених виявила, що у внутрішньому океані крижаного супутника Сатурна Енцелада міститься фосфор – важливий хімічний елемент для життя.

Про це повідомляють на сайті NASA з посиланням на опубліковане в журналі Nature дослідження науковців.

Дані для цього дослідження науковці збирали в 2004-2017 роках, коли космічний апарат «Кассіні» вийшов на орбіту Сатурна, щоб вивчати планету, її кільця та супутники. Енцелад є шостим за величиною природним супутником цієї планети-гіганта. Його внутрішній океан, який відкрили та дослідили вчені, займає приблизну одну сьому його площі.

Під час дослідження кристаликів води, які викинуло кріовулканічним шлейфом з Енцелада, учені виявили, що в його океанській воді містяться іони натрію, калію, хлору, гідрокарбонату, карбонату та фосфору, визначивши її лужний рН  — 3,11.

Фосфор є найменш поширеним з основних елементів, необхідних для біологічних процесів. Раніше його не виявляли в океанах за межами Землі.

Цей елемент є будівельним блоком для ДНК, яка утворює хромосоми та несе генетичну інформацію, він присутній у кістках ссавців, клітинних мембранах і планктоні, що живе в океані. Фосфор також є основною частиною молекул, що несуть енергію, присутніх у всьому живому на Землі. Без нього життя було б неможливим.

Вам может также понравиться...