Ціна на газ в Україні знизилася в кілька разів: але не для населення

У міністерстві стверджують, що вартість газу падає, втім, прості українці цього не відчують

Ціна на газ в Україні продовжує знижуватися. За вісім місяців вартість блакитного палива опустилася втричі, йдеться у свіжому звіті Мінекономіки 7 червня.

Деталі

Станом на травень за одну тисячу кубометрів природного газу покупцеві доводилося платити 11,1 тисяч гривень без ПДВ. У квітні ціна була на 22,4% вищою.

Як визначають ціну на газ

Для розрахунку вартості використовують спеціальну формулу. Вона дає змогу вирахувати точну суму, яку отримає державний бюджет країни від компаній, що користуються національними надрами.

У міністерстві уточнили, що порівняно з березнем 2022 року ціна на газ в Україні опустилася до мінімального значення. Протягом року вона поступово падала і в підсумку блакитне паливо подешевшало майже втричі.

За словами Мінекономіки, компанії платили 31,1 тисячу гривень за одну тисячу кубометрів газу без ПДВ у травні минулого року.

Нагадаємо, тариф на електроенергію для населення вже підняли, а через кілька місяців його піднімуть ще сильніше. Проте в компанії YASNO знайшли плюси від підвищення, які, мабуть, мають порадувати українців.

Вам может также понравиться...